Zakupy na raty

Zakupy na raty poprzez eRaty Santander Consumer Bank

Proces zakupu w formie eRaty w sklepie Pcoutlet.pl  przebiega bardzo sprawnie. Jego zaletą jest minimum formalności oraz szybka decyzja o przyznaniu kredytu. Oferta dotycząca warunków finansowych jest bardzo atrakcyjna – istnieje możliwość dokonania zakupu sprzętu Apple bez wkładu własnego wraz z rozłożeniem spłaty rat według dogodnego harmonogramu dostosowanego do możliwości finansowych gospodarstwa domowego Klienta.

1przed wydaniem przesyłki z dokumentacją kurier poprosi Cię o dowód osobisty

 

  1. Zawarcie umowy kredytowej przez Internet bez udziału kuriera – zdecydowanie najszybszy.
  2. Zawarcie umowy kredytowej za pośrednictwem firmy kurierskiej – zajmuje więcej czasu w porównaniu do sposobu z punktu 1.

NAJCZĘŚCIEJ ZADAWANE PYTANIA (FAQ) NA TEMAT METODY PŁATNOŚCI „eRaty Santander”

 

 Jaka może być kwota pożyczki?

Cena towaru, którego zakup można sfinansować w formie zakupu ratalnego eRaty Santander, musi zawierać się w przedziale od 100 zł do 50 000 zł (z kosztami dostawy włącznie).

 

 Kto jest uprawiony do zakupów na raty przez Internet?

Do skorzystania z zakupów na raty przez Internet jest uprawniona osoba pełnoletnia rezydująca w Polsce, która posiada aktualny dokument potwierdzający tożsamość oraz udokumentuje źródło i wysokość dochodów w sposób akceptowany przez Santander Consumer Bank.

 

 Co należy przygotować w celu sporządzenia wniosku?

Do sprawnego uzupełnienia wniosku ratalnego należy przygotować:

·       aktualny dokument potwierdzający tożsamość: dowód osobisty (obywatele Polski) lub kartę pobytu z nadanym nr PESEL (cudzoziemcy);

·       numer osobistego rachunku bankowego (niezbędny do procesu autoryzacji tożsamości);

·       dokumenty potwierdzające źródło i wysokość dochodów w sposób akceptowany przez Santander Consumer Bank.

 

 Kto udziela kredytu na zakupy w ramach eRaty?

Kredytu ratalnego na zakupy udziela Santander Consumer Bank S.A. z siedzibą we Wrocławiu. Kredytodawca zapewnia wysoki poziom bezpieczeństwa przetwarzania Twoich danych.

 

 Jaka jest liczba rat i okres kredytowania w ramach eRaty?

Przy zakupie na eRaty można rozłożyć cenę zakupu na miesięczne raty w liczbie od 10 do 50 rat.

 

 Co to jest karencja?

Karencja to okres (zazwyczaj dłuższy niż jeden miesiąc) liczony od momentu uzyskania kredytu do spłaty pierwszej raty. Dzięki temu rozwiązaniu Klient może rozpocząć spłatę kredytu dopiero po kilku miesiącach (w zależności od dostępnej opcji w sklepie) od zawarcia umowy kredytowej. Rozwiązanie to jest bardzo przydatne w sytuacji kiedy Klient potrzebuje aktualnie korzystać z danego towaru, natomiast z racji na własne priorytety i możliwości finansowe będzie mógł zacząć spłacać towar dopiero w późniejszym okresie.

 

 Co oznacza kredyt 3x0?

Kredyt 3x0 stanowi bezkosztowe rozwiązanie dla Kredytobiorcy, w którym prowizja, odsetki oraz wpłata własna wynoszą 0 zł. O dostępność tego kredytu należy pytać pracowników obsługi klienta sklepu pcoutlet.pl.

 

 Na czym polega kredyt 10x0%, 20x0%...?

Oferta kredytu 10x0% czy 20x0% daje Kredytobiorcy możliwość zakupu towarów i usług w 10-ciu lub 20-tu ratach bez kosztu odsetek. Kredyt może natomiast zawierać inne opłaty, np. prowizję z tytułu udzielenia kredytu.

 

 Co się stanie jeśli Kupującemu nie zostanie udzielony kredyt?

Zakup towaru następuje dopiero po udanej weryfikacji przelewu autoryzacyjnego, pozytywnej decyzji Kredytodawcy i akceptacji umowy przez Sprzedawcę. W sytuacji nie udzielenia kredytu przez Kredytodawcę zachęcamy Kupującego o podjęcie próby złożenia wniosku w innej instytucji finansowej, ewentualnie o kontakt ze Sprzedawcą w celu ustalenia innego sposobu sfinansowania zakupu.

 

 W jaki sposób można dokonać symulacji zakupu ratalnego interesującego towaru przy użyciu formy płatności eRaty Santander?

Będąc na karcie produktu należy kliknąć czerwony przycisk z napisem Santander Consumer Bank lub eRaty znajdujący się po prawej stronie ekranu.

Nastąpi wówczas otwarcie nowej strony zawierającej kalkulator ratalny, w którym można dowolnie zmieniać parametry kredytu, a w szczególności:

· rodzaj kredytu / linii kredytowej

· wartość towaru

· wysokość wpłaty własnej

· ilość rat, na którą chce się rozłożyć kredyt.

 Podpisałem umowę kredytową – kiedy otrzymam towar?

Po spełnieniu wszelkich formalności związanych z umową kredytową, w tym podpisaniu umowy i pozytywnej weryfikacji dokumentacji kredytowej przez Kredytodawcę, Bank poinformuje obsługę pcoutlet.pl o zakończeniu procesu kredytowego, ewentualnej kwocie wpłaty własnej, którą powinien uiścić Kupujący na rzecz Sprzedającego oraz wyrazi zgodę na wydanie towaru Kupującemu. 

Pracownik sklepu pcoutlet.pl skontaktuje się wówczas z Klientem w celu ustalenia szczegółów dotyczących terminu dostawy oraz ewentualnego sposobu uiszczenia wpłaty własnej.

W przypadku jakichkolwiek wątpliwości dotyczących zakupu na raty zapraszamy do kontaktu z pracownikami obsługi klienta sklepu pcoutlet.pl

 

 Chcesz wiedzieć więcej na temat eRaty?

Jeżeli przed złożeniem zamówienia chcesz dowiedzieć więcej na temat eRaty Santander, ewentualnie chcesz się zapoznać z wzorami dokumentów, wówczas zachęcamy do przejścia na stronę Santander Consumer Bank S.A. poświęconą zakupom na raty, która znajduje się pod tym linkiem.

Można również skorzystać z infolinii dzwoniąc pod numer 195 00 (opłata zgodna z taryfą operatora).

 

Jeżeli już rozpocząłeś proces eRaty, wówczas zachęcamy do zapoznania się z odpowiedziami na najczęściej zadawane pytania, które znajdują się pod tym linkiem.